Волрдпеј ќе биде одговорен за управување со плаќањата на DJI преку Интернет

турџии на џии

DJI, заедно со компанијата Волрдпеј, штотуку објави соопштение за јавноста во кое објави дека и двајцата постигнале договор за соработка, така што вториот е одговорен за управување со сите плаќања на DJI преку Интернет, нешто што, од друга страна, ќе и помогне на кинеската компанија специјализирана за светот на беспилотни летала, може да ги прошири своите платформа за е-трговија и достигнете повеќе клиенти низ целиот свет.

Идејата што ја имаат кај DJI е никој друг, освен да ги искористат можностите што Волрдпеј ги нуди како технолошки партнер благодарение на неговите познат рекорд и пред се на предностите што може да ги понуди усвојувањето на вашата локална картичка како платежно средство. Благодарение на оваа соработка DJI ќе може да се поврзе со клиенти од различни делови на светот со тоа што вашите производи ќе се појават многу подостапни за сите видови професионални профили.

DJI и Wolrdpay партнер да донесат електронско плаќање до DJI платформата

Како што коментира Кристина hangанг, сегашен благајник на DJI:

Глобалниот пазар на беспилотни летала експлодираше во последниве години; клиентите наоѓаат креативни начини да користат технологија и да внесат нови перспективи во нивниот секојдневен живот. Ова е многу возбудливо време за индустријата. Бидејќи нашата технологија станува полесна за употреба, благодарение на проширувањето на апликациите во секторот, сакаме нашите беспилотни летала да бидат подостапни за луѓето ширум светот, како за работа, така и за игра. Во блиска иднина, се надеваме дека ќе достигнеме повеќе нови клиенти во Европа и регионот Азија-Пацифик, како и да создадеме непречено и побезбедно искуство за нашите клиенти преку Интернет со поддршка на решението за плаќање на Worldpay.

Од своја страна, Шејн Хапач, Извршен потпретседател и раководител на глобалното претпријатие за електронска трговија во Worldpay, Inc., го изјави следново:

Борбата против измамници преку Интернет е една од главните проблеми на производителите на електроника, особено кога станува збор за врвни технологии како беспилотни летала. Предизвик за подем на деловни активности е балансирање на продажбата со голем обем со можноста да се гарантира на купувачите безбедна и сигурна услуга. Worldpay им помогна на илјадници компании ширум светот да ја постигнат оваа рамнотежа; Така, досегашните подобрувања на DJI демонстрираат колку е критичен стратешкиот пристап кон измамата за успехот на ширењето на организацијата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.