Вештачка интелигенција и блокчејн со Оаза Хоризонт

блокчејн развој

Доаѓа да го води секторот за развој на технологија, нудејќи софтверски решенија и за малите и за големите компании низ целиот свет и успева да комбинира технолошко искуство, деловна интелигенција и сет експерти обучени во сите области на развој на дигитални решенија, неговото име е Оаза Хоризонт И денес ние објаснуваме малку повеќе за оваа неверојатна компанија што денес ја нарушува работата.

Што е тоа Оаза Хоризонт?

Основана во 2019 година од Кристијан Кармона, познат финтех претприемач со искуство во различни проекти поврзани со блокчејн и дигитални средства. Кристијан Кармона предлага децентрализација на технологијата во корист на сите претприемачи ширум светот преку зајакнување на луѓето да водат позитивни промени во општеството и да направат големи проекти и идеи да успеат со поседување на сите потребни алатки.

Лого на Хоризонт-Оаза

Horizon Oasis го започнува својот процес на проширување и продолжува да отвора канцеларии работа во Дубаи за да се позиционира како водечка компанија во создавањето и развојот на решенија што можат да додадат вредност на луѓето; Ова е можно само благодарение на тим составен од технолошки експерти, како што се програмери и инженери за системи обучени да нудат производи и услуги создадени според највисоките стандарди за квалитет.

Алатки за висока технологија

Многу од овие производи и услуги се создадени со вештачка интелигенција и блокчејн технологија, бидејќи со спојување на овие две моќни оружја, може да се добијат широк спектар на опции кога станува збор за оптимизирање на системите и поедноставување на процесите за подобрување на корисничкото искуство во секое време. Блокчејн има способност да ги зближи луѓето преку децентрализирани платформи каде управувањето со истото е во рацете на корисниците за да избегнат евентуална измама и манипулација со трети страни.

криптовалути ethereum

Horizon Oasis секојдневно се грижи да ги приближи софтверските решенија на сите луѓе преку некои блокчејн производи како што се создавање паметни договори за блокчејн Ethereum, развој на докази за апликации за вложување, апликации за паричник, паметни договори, роботи и алгоритми за тргување, главни јазли, јазли за валидација, паметни групи, меѓу многу други алатки.

Хоризонт оаза елиминирање на бариерите за пристап до нови технологии

Способноста да се генерира позитивно влијание преку децентрализација започнува со создавање на екосистем во кој сите корисници ќе можат да пристапат до овие нови технологии и да развијат решенија во сите продуктивни сектори, земајќи ги предвид потребите на клиентите; Ова е она што „Хоризонт оаза“ има за цел да го направи преку создавање нарушувачка технологија достапна за секого, и почетници и експерти за дигитални прашања.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.