Магнетна фиока за завртки: непознат и практичен инструмент

завртки за магнетни ленти

Сигурно многумина не се свесни за овој инструмент, бидејќи е многу непознат за многумина. Сепак, може многу да помогне во вашата работилница ако работите со мали завртки или навртки. Со ова фиока за магнетни завртки никогаш нема да ги изгубите, а потоа нема да мора да жалите што недостасува при поставување на вашиот проект.

Вообичаено е кога работите со овие метални парчиња толку мали дека на крајот ќе се изгубат, но со овој инструмент што ќе престане да се случува, и вашиот фастони, завртки, итн, секогаш ќе ги имате при рака ...

Што е фиока за магнетни завртки?

магнетна лента

на магнетна лента За завртки тоа е кружен, или квадрат послужавник, кој обично е изработен од нерѓосувачки челик отпорен на корозија. Благодарение на магнетот што го вградува во основата, ќе ги држи сите парчиња (навртки, завртки,…) и метални алати прикачени така што тие ќе бидат секогаш онаму каде што ви се потребни и ниту еден не се губи.

Покрај тоа, тие обично вклучуваат заштита на гума во основата, токму таму каде што има постојан магнет, така што не се лизга лесно и држи позиција. Така можете да го користите на сите видови површини, од домашна маса, до работна маса, гаража итн.

Како се користи

Користењето на овој вид алатка е многу едноставно. Може да се користи и за производители и за многу други индустриски апликации, вклучително и продавници за поправка на компјутерска опрема каде што се користат многу мали завртки за време на расклопување и монтажа на тимот. Само треба да го поставите послужавникот на површина и да ги оставите внатре сите метални парчиња што сакате да не се изгубат.

Така ќе ги имате секогаш на повидок, и ќе ги спречите да испаднат од вашиот работен простор или да се изгубат. Нешто особено важно кога станува збор за стари или уникатни парчиња кои повеќе не се произведуваат ...

Каде да купите фиока за магнетни завртки

магнетна лента

Ако сакате да купите а ефтин магнетски послужавник, можете да ги погледнете овие препораки:


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.