Plexamp, një muzikant ideal për Raspberry Pi tuaj

plexamp

Pavarësisht nga fakti se sot ka tashmë shumë përdorues të cilët për të dëgjuar muzikë ose për të parë video përdorin platforma të ndryshme streaming që ekzistojnë, e vërteta është se ne gjithashtu zakonisht luajmë përmbajtje multimediale në vend dhe për këtë na duhet një lojtar i fuqishëm i aftë të kuptojë çdo lloj lloji të formatit. Brenda kësaj kategorie sot dua t'ju prezantoj plexamp.

Plexamp nuk është gjë tjetër veçse a muzikant i ri i zhvilluar nga inxhinierët Plex, një softuer që kërkon t'u ofrojë të gjithë përdoruesve një përvojë shpërblyese kur bëhet fjalë për përqendrimin e të gjithë përmbajtjes multimediale dhe aftësinë për ta luajtur atë nga ndonjë server Plex, qoftë nga një mjedis lokal ose nga një server i largët që mund të kemi të instaluar, për shembull, në një NAS.

Plexamp mund të jetë një nga alternativat më të mira për të luajtur përmbajtje multimediale lokale në Raspberry Pi tuaj

Siç mund ta shihni, ndër veçoritë e këtij lexuesi të plotë multimedial gjejmë një ndërfaqe shumë e thjeshtë dhe e drejtpërdrejtë frymëzuar, të paktën personalisht më duket, në Winamp tashmë të shuar. Falë sinkronizimit të tij me bibliotekën tuaj Plex, ju do të keni mundësi të përdorni të gjithë muzikën tuaj falë një kërkimi shumë të shpejtë për t'u përdorur.

Ndërmjet Karakteristikat kryesore Vini re se ky program është plotësisht i integruar me sistemin tuaj operativ, kështu që mund të përdorni shkurtoret e tij për të kontrolluar luajtësin, luan çdo format audio, mund ta përdorni këtë softuer për të kontrolluar lojtarët e tjerë Plex, funksionon në modalitetin jashtë linje, llogaritet me kalime të buta për të lëvizur midis këngëve, ai ka një larmi të gjerë vizualizimesh dhe barazuesish vizualë dhe madje është i aftë të nxjerrë ngjyrën mbizotëruese të kopertinës së albumit, së cilës i përket kënga që po dëgjoni, duke i dhënë ngjyrosje luajtësit me të.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

Testi anglishtProvoni katalanishtkuiz spanjoll