DJI do të lejojë dronët e saj të fluturojnë pa qasje në internet

DJI

Një nga problemet e mëdha që po keni DJI Në dronët e tyre është saktësisht se, për të dërguar sinjalin nga kontrolluesi në vetë pajisjen për ta drejtuar atje ku duam, është e nevojshme të punojmë me sinjale të të dhënave, zakonisht një lidhje WiFi që, për shkak të arkitekturës dhe mënyrës së saj të punës, mund të hakohet. Nga ana tjetër, është gjithashtu e vërtetë që shumë prej aplikacioneve të DJI duhet të jenë gjithnjë të lidhura në internet, një burim tjetër i problemeve.

Në një nga njoftimet më të fundit për shtyp të lëshuara nga kompania kineze, me sa duket ata tashmë kanë një grup të zgjedhur të inxhinierëve të tyre sot dhe tashmë po punojnë për zhvillimin e një nsistem i ri komunikimi midis kontrolluesit dhe dronit që i lejon këto të punojnë saktësisht pa nevojën e dërgimit të të dhënave në rrjet, gjë që nga ana tjetër do t'i bëjë aplikacionet e kontrollit të fluturimit shumë më të shpejtë dhe më të dobishëm.

DJI tashmë po punon për një metodë të re komunikimi pa pasur nevojë për lidhje interneti

Me sa duket, idea për të cilën po punojnë në DJI është shumë e përqendruar në ofrimin e pilotëve shumë më tepër privatësi dhe siguri në komunikime. Sidoqoftë, mbetet të shihet se si do të funksiononte e gjithë kjo pasi shumë prej aplikacioneve të DJI duhet të përdorin internetin, për shembull për të hyrë në hartat lokale, zonat e ndalimit të fluturimeve dhe të dhëna të tjera që mund të lehtësojnë një fluturim të sigurt për të gjithë. përfshirë.

Siç e dini me siguri, disa javë më parë, diçka shumë e ngjashme u njoftua nga DJI, edhe pse ky premtim i evolucioni i softverit tuaj shkon shumë më larg. Konkretisht, ajo që kemi në dispozicion sot është një model alternativ kthimi ku aplikacionet nuk dërgojnë ose marrin ndonjë lloj informacioni nga interneti.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

6 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Delio Alanis dijo

  Dhuratat e serisë DJI Phantom nuk kanë nevojë të lidhen me internetin për të fluturuar. Pajisja është vendosur në modalitetin e aeroplanit dhe të fluturojë pa probleme. Mos jepni informacion të rremë ...

  1.    Delio Alanis dijo

   Drones *

 2.   Delio Alanis dijo

  Dronët e serive DJI Phantom nuk kanë nevojë të jenë të lidhur në internet për të fluturuar. Pajisja është vendosur në modalitetin e aeroplanit dhe të fluturojë pa probleme. Mos jepni informacion të rremë ...

  1.    John Louis Groves dijo

   Ju nuk e keni kuptuar për çfarë flet hyrja.

   Një përshëndetje

 3.   Marcelo ferreyra dijo

  "DJI do t'i lejojë dronët e tyre të fluturojnë pa akses në internet" Shënimi mund të jetë i drejtë, por titulli është shumë i gabuar ... gjithmonë mund të fluturoni pa qasje në internet.

 4.   Carlos f dijo

  Clickbait me tituj që e quajnë trafik .. çfarë mediokriteti, as nuk duhet të ketë diçka që fluturon dhe flet

Testi anglishtProvoni katalanishtkuiz spanjoll