Ju mund të merrni licencën tuaj të pilotit të dronit direkt në çdo shkollë shoferi

pilot i dronit

Një nga kërkesat më të mira që bën komuniteti i pilotëve të dronëve është që më në fund të vendoset se cili lloj trupi mund të vërtetojë përvojën tuaj dhe njohuritë e rregulloreve të ndryshme që ekzistojnë në lidhje me përdorimin e dronëve. Me sa duket ai tashmë ka disa propozime në mënyrë që ato të jenë të tijat autoshkolla ato që mund të japin trajnimi i pilotëve të ardhshëm të dronëve duke arritur që, pas përfundimit të këtij kursi, përdoruesit mund të marrin certifikatën e tyre zyrtare që i trajnon ata si një pilot dron nga Agjencia Shtetërore për Sigurinë e Aviacionit (AESA).

Në këtë pikë, vlen të theksohet puna e madhe që po bëhet nga Fondacioni i Konfederatës Kombëtare të Shkollës së Autoshoferës në mënyrë që kjo të mund të ndodhë më në fund në bashkëpunim me Shoqatën e Shkollës së Salamanca. Siç njihet Louis Rodero, presidenti aktual i Shoqatës së Shkollave të Vozitjes Salamanca, shumica e qendrave të Salamanca po konsiderojnë seriozisht fillimin e kurse zyrtare trajnimi për operatorët e dronëve, njëjtë në të cilën çdokush i interesuar mund të bëhet një pilot profesional i dronit.

Shoqata e Autoshkollave Salamanca konsideron seriozisht të qenit në gjendje të ofrojë kurse zyrtare për t'u bërë një pilot profesionist i dronëve

Duke hyrë në pak më shumë detaje, ju them se sot iniciativa sillet rreth trajnimit të pilotëve të dronëve me aftësinë për të kontrolluar pajisjet, pesha maksimale e të cilave në çdo kohë duhet të jetë më e vogël se 25 kilogramë. Po flasim për një kurs që do të zgjasë nga një deri në dy muaj, kohë në të cilën do të përfshihet periudha e praktikës.

Fatkeqësisht, ne po flasim vetëm për një propozim, megjithëse personalisht duhet të pranoj se diçka aq e thjeshtë sa tashmë është kaq e avancuar të di se ky kurs mund të ketë një çmim mjaft të habitshëm. do të jetë rreth 800 deri në 900 euro. Beenshtë vlerësuar që çdo pilot i dronit duhet të marrë një kurs të përgjithshëm, si dhe të tjerët specifik të përshtatur për përdorimet që droni do të jepet në fusha të ndryshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Salvador dijo

    A e dini nëse një dron mund të përshtatet me printime 3D? Unë përdor Lion 2 dhe dua të kryej një projekt mjaft ambicioz me këtë