Edgybees do të përmirësojë aftësitë tuaja pilot me dron me një 'lojë' të thjeshtë

Edgybees

Edgybees është kompania prapa një programi kompleks të realitetit të shtuar me të cilin synohet që çdo përdorues të zbulojë një botë të re me të cilën të argëtohet me dronin e tij, ndërsa, natyrisht, përmirëson ndjeshëm aftësitë e tij si pilot i këtij lloji të avionëve pa pilot.

Me këtë rast, siç njofton kompania, ata kanë arritur të zhvillojnë një lloj loje ku ideja është që, duke luajtur vetëm dhe me të tjerët, mund të argëtohesh duke bërë gara ku duhet të shmangësh pengesat, reale dhe virtuale, ndërsa përpiqesh për të mbledhur të gjitha llojet e shpërblimeve. Si detaj, ju them se si përdorues mund të kënaqeni më shumë se 30 kurse me pengesa.

Përmirësoni aftësitë tuaja si kontrollues i dronëve falë softuerit nga i cili na ofrojnë Edgebees.

Duke hyrë në pak më shumë detaje, me sa duket dhe për zhvillimin e këtij aplikacioni të ri, Komplet zhvilluesi DJI, kështu që këto janë dronët me të cilët mund të luani këtë lojë zbavitëse dhe të veçantë që mund të shijoni në çdo vend apo zonë, diçka që e bën atë, nëse është e mundur, edhe më interesante.

Fatkeqësisht dhe përkundër faktit që aplikacioni është në dispozicion falas për të dy pajisjet iOS dhe Android, E vërteta është se ne dimë pak ose më shumë për të pasi që, në videon e krijuar nga vetë kompania, nuk është se shfaqet shumë. Si detaj i fundit, para se të themi lamtumirë, ju them se mund ta përdorni, tani për tani, në rast se keni një DJI Mavic Pro, DJI Phantom 4 Pro, DJI Phantom 4 Advanced, DJI Phantom 4 dhe DJI Phantom 3 Pro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

Testi anglishtProvoni katalanishtkuiz spanjoll