Inteligjenca artificiale dhe blockchain me Horizon Oasis

zhvillimi i blockchain

Ai vjen për të udhëhequr sektorin e zhvillimit të teknologjisë duke ofruar zgjidhje softuerike për kompanitë e vogla dhe të mëdha në mbarë botën dhe arrin të kombinojë përvojën teknologjike, inteligjencën e biznesit dhe një grup ekspertësh të trajnuar në të gjitha fushat e zhvillimit të zgjidhjeve dixhitale, emri i tij është Oaza e horizontit Dhe sot ne shpjegojmë pak më shumë për këtë kompani të jashtëzakonshme përçarëse sot.

Çfarë është Horizon Oasis?

E themeluar në vitin 2019 nga Cristian Carmona, sipërmarrës i famshëm fintech me përvojë në projekte të ndryshme që lidhen me blockchain dhe asetet dixhitale. Cristian Carmona propozon një decentralizim të teknologjisë në dobi të të gjithë sipërmarrësve në mbarë botën përmes fuqizimit të njerëzve për të udhëhequr ndryshime pozitive në shoqëri dhe për të bërë projekte dhe ide të mëdha të kenë sukses duke pasur të gjitha mjetet e nevojshme.

Logo Horizon-Oasis-logo

Horizon Oasis fillon procesin e zgjerimit dhe vazhdon hapjen e zyrave duke punuar në Dubai për t'u pozicionuar si një kompani udhëheqëse në krijimin dhe zhvillimin e zgjidhjeve që mund t'i shtojnë vlerë njerëzve; Kjo është e mundur vetëm falë një ekipi të përbërë nga ekspertë të teknologjisë si zhvillues dhe inxhinierë sistemesh të trajnuar për të ofruar produkte dhe shërbime të krijuara sipas standardeve më të larta të cilësisë.

Mjete të teknologjisë së lartë

Shumë nga këto produkte dhe shërbime janë krijuar me inteligjencë artificiale dhe teknologji blockchain pasi duke i bashkuar këto dy armë të fuqishme, një shumëllojshmëri e gjerë opsionesh mund të merren kur bëhet fjalë për optimizimin e sistemeve dhe thjeshtimin e proceseve për të përmirësuar përvojën e përdoruesit në çdo kohë. Blockchain ka aftësinë për të sjellë njerëzit së bashku përmes platformave të decentralizuara ku qeverisja e së njëjtës është në duart e përdoruesve për të shmangur mashtrimin dhe manipulimin e mundshëm të palëve të treta.

kriptovalutat etereum

Horizon Oasis shqetësohet çdo ditë për të sjellë më afër zgjidhjet softuerike për të gjithë njerëzit përmes disa produkteve blockchain si krijimi i kontratave të zgjuara në blockchain Ethereum, zhvillimi i provave të aplikacioneve të aksioneve, aplikacionet e kuletave, kontratat e zgjuara, robotët dhe algoritmet e tregtimit, nyjet master, nyjet e vlefshmërisë, grupet e zgjuara, ndër shumë mjete të tjera.

Horizon Oasis duke eliminuar barrierat për qasjen në teknologjitë e reja

Aftësia për të gjeneruar një ndikim pozitiv përmes decentralizimit fillon me krijimin e një ekosistemi në të cilin të gjithë përdoruesit mund të kenë qasje në këto teknologji të reja dhe të zhvillojnë zgjidhje në të gjithë sektorët produktivë, duke marrë parasysh nevojat e klientëve; Kjo është ajo që Horizon Oasis synon të bëjë duke krijuar teknologji përçarëse të disponueshme për të gjithëFillestarë dhe ekspertë në çështjet dixhitale.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.