Vishni Raspberry Pi tuaj me këto raste origjinale

Rasti i mjedrës Pi

Printimi 3D është duke iu afruar tavolinave tona. Kjo na lejon të krijojmë vegla dhe pajisje më të personalizueshme dhe origjinale që pak përdorues i kanë ose që nuk mund të gjenden në dyqanet elektronike. Këtu ju tregojmë një listë rastesh ose mbulesash për Raspberry Pi tonë që mund të shtypim me një printer 3D dhe përdorni me bordet zyrtare të Raspberry Pi, si në versionin e tij më të plotë ashtu edhe në versionin e tij të reduktuar. Për këtë do të na duhet vetëm skedari i printimit, materiali me ngjyra dhe një printer 3D.

TARDIS

Tifozët e mjekut Kush janë akoma shumë. Dhe njëri prej tyre ka krijuar një rast në formë TARDIS që mund ta shtypim dhe ta përdorim me Raspberry Pi tonë. Rasti është plotësisht funksional, domethënë, ne mund të lidhim çdo kabëll ose pajisje me Raspberry Pi pa pasur nevojë të çmontojmë kutinë. Skedari i shtypur mund të gjendet në këtë link.

Byrek me mollë

Rasti i mjedrës Pi

Edhe pse ëmbëlsirat janë më pak të shijshme gjatë verës, për një Raspberry Pi nuk mund të jetë ashtu. Është guaska e byrekut me mollë Shtë një rast i shkëlqyeshëm për përdoruesit me një dhëmb të ëmbël dhe madje edhe për të përdorur bordin e mjedrës si një mini-kompjuter në një dyqan ëmbëlsirash. Mjerisht, kur shtypet me një ngjyrë, kjo pastel ka pak kuptim të vërtetë, por po aq interesante. Skedarin e printimit mund ta merrni në kjo lidhje.

Consolat e lojrave

Rasti Nintendo64

Nintendo NES është rasti më i riprodhuar por të tjera mund të riprodhohen: Nintendo 64, PlayStation, Sega Megadrive, Atari, etj ... Ka shumë tastiera lojëra nga të cilat mund të merrni skedarët e printimit kjo lidhje.

Kub minimalist

Predha e shpërndarësit

Kjo çështje është shumë themelore por edhe shumë e popullarizuar. Forma e kubit me një ngjyrë si të bardhë ose të zezë nuk është vetëm një objekt i shkëlqyeshëm dekorativ por mund të na bëjë të kemi një Raspberry Pi si një qendër mediatike Për sallonin. Skedari i shtypur i këtij kubi mund të gjendet në kjo lidhje.

Përfundim

Këto janë disa modele gëzhojash që mund t’i gjejmë në internet, por ka më shumë dhe ne mund të gjejmë edhe lloje të tjera të shtëpive përmes depove të shtypjes 3D. Dhe nëse nuk keni qasje në një printer 3D, ekziston gjithmonë mundësia për të blerë rastin zyrtar, megjithëse nuk është e njëjta gjë Nuk mendoni ju


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

Testi anglishtProvoni katalanishtkuiz spanjoll