Arduino Oplà IoT Kit: kompleti i ri i zhvillimit për internetin e gjërave

Paketa IoT Arduino Oplà

Arduino ka një numër të madh të komponentët e pajtueshëm, dhe gjithashtu komplete zhvillimi me gjithçka që ju nevojitet për të filluar ose për projekte disi më të përparuara DIY. Por, tani e tutje, prodhuesit gjithashtu kanë një komplet i ri që synon zhvillimin e projekteve të IoT. Në këtë mënyrë do të keni gjithçka që ju nevojitet për të filluar në botën e Internetit të Gjërave.

karakteristika një repertor i mirë i elementeve që do t'ju magjepsë, dhe që janë jashtëzakonisht praktike për të gjitha ato aplikacione të lidhura dhe shtëpinë e zgjuar ...

Gjithçka që duhet të dini rreth kompletit Arduino Oplà

Komponentët Arduino Oplà

Ky projekt i ri për Internet of Things, ose IoT, është gjëja e re për Arduino. Një komplet zyrtar i lëshuar nën emrin Paketa IoT Arduino Oplà dhe me një sërë pjesësh që do t'ju lejojnë të krijoni deri në 8 aplikacione të ndryshme në këtë fushë, me udhëzime të hollësishme që ju të filloni të krijoni dhe që mund t'i merrni nga faqen zyrtare të internetit nga Arduino.

Projektet çfarë mund të krijoni Vetëm me këtë çantë ata kalojnë nga një telekomandë e thjeshtë për dritat e shtëpisë, në menaxhimin inteligjent të të gjithë sistemit të ujitjes të një kopshti, duke kaluar nëpër të tjera si bërja e inventarëve dhe kontrolli i sistemeve të tjera inteligjente, siguria, etj.

El çmimi është 99 dollarë dhe është tashmë i disponueshëm nga Faqja zyrtare e Arduino, për momentin nuk mund të gjendet diku tjetër. Në këmbim të kësaj vlere, ju do të merrni, përveç vetë kitit, edhe një pajtim 12-mujor në Arduino Create Maker Plan. Kjo i jep mundësi hyrjes në Arduino IoT Cloud, duke i lejuar përdoruesit të ruajnë skica në re, të rrisin numrin e veçorive dhe të marrin mbështetje për bordet e palëve të treta dhe pajisjet LoRa, si dhe ndërtime të pakufizuara.

Pas 12 muajsh, përdoruesit të cilët janë ende të interesuar të vazhdojnë me shërbimet, do të duhet të rinovojnë shërbimet pajtim për 5.99 dollarë në muaj (Nëse nuk e çaktivizoni, ata do t'ju tarifojnë automatikisht).

Komponentët e kompletit

Sa për përbërësit e Arduino Oplà IoT Kit, keni elementet e mëposhtëm:

  • Baza kryesore me ekran LCD me ngjyra, lloje të ndryshme të sensorëve, kontrollues kapacitiv, LED RGB, dhe përbërës të tjerë dhe lidhje.
  • Ai gjithashtu përfshin një bord WiFi për të shtuar lidhje pa tel në projektet tuaja.
  • Më shumë sensorë, strehim plastik dhe kabllo PnP (Plug & Play). Të gjitha në mënyrë që projektet të mund të mblidhen lehtësisht pa pasur nevojë të bashkoni asgjë.

më shumë informacion, ju mund ta shihni këtë video:


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.