A ia vlen të blini një dron?

njeri që rri kot

L drones Ata janë padyshim dhe sot një nga pajisjet që po shkakton sensacionin më të madh në të gjithë botën. Sidoqoftë, përpara se të ndërmerrni hapin për të blerë një nga këto pajisje, është thelbësore të zgjidhni disa dyshime, sepse në shumicën e rasteve ka çmime mjaft të larta.

Sot duke bërë një ushtrim që zakonisht e bëjnë pak dashamirë të teknologjisë, do të përpiqem t'i përgjigjem me sinqeritet dhe argumente pyetjes që i jep titull këtij artikulli dhe që nuk është tjetër veçse; A ia vlen të blini një dron?.

Së pari, për të ditur nëse ia vlen të bleni një dron, duhet të dimë se cilin dron do të blejmë. Tregu ka evoluar shumë kohët e fundit dhe tashmë mund të gjejmë pajisje me një çmim të volitshëm dhe që nuk i kalojnë 50 euro, por natyrisht opsionet dhe funksionet që na ofrojnë këto dronë janë shumë të kufizuara.

Nëse duam të blejmë një dron për afërsisht 50 euro, nuk duhet të mbivlerësojmë nëse ia vlen ta bleni apo jo sepse nuk do të shpenzojmë shumë para. Nëse ajo që duam është një dron i vërtetë, ta quajmë disi, do të duhet të vlerësojmë më shumë gjëra. Midis tyre ju duhet të jeni përdorimi që ne do t'i japim, në mënyrë që ne do ta përdorim atë dhe veçanërisht nëse paratë që do të paguajmë ia vlen bazuar në dy aspektet e para.

sinqerisht Unë mendoj se sot pak njerëz do të vlejnë të paguajnë paratë që ia vlen një dron i mirë dhe i fuqishëm., dhe është se përdorimi që mund të jepet është mjaft i reduktuar, përveç në raste specifike.

Do të më pëlqente që një dron të më regjistronte ndërsa vrapoja ose më ndiqja sa herë që dilja jashtë kutisë, por në rastin tim mendoj se nuk ia vlen të harxhoj para për një dron sepse në të vërtetë nuk do t'i jap ndonjë përdorim që kompenson paratë me vlerë.

A mendoni se meriton sot të blini një dron me çmimin e këtyre pajisjeve?.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

Testi anglishtProvoni katalanishtkuiz spanjoll