Google Partners me Raspberry Pi për të nisur Asistentin Virtual

Google VoiceKit dhe Raspberry Pi.

Shumë prej nesh tashmë kanë pajisje të zgjuara në shtëpitë tona që kontrollojnë pjesën tjetër të pajisjeve në shtëpi. Një lloj Amazon Echo ose Google Home por i personalizuar. Të tjerët zgjedhin të blejnë pajisjen e tyre nga Amazon ose Google. Megjithatë tani ekziston një mundësi tjetër, një mundësi ligjore, e optimizuar dhe falas.

Google i është bashkuar Raspberry Pi në krijimin e projekteve Hardware Falas. Kështu, ata kanë krijuar një asistent virtual në shtëpi që ne mund ta ndërtojmë vetë por që do të ketë teknologjinë e Google dhe Raspberry Pi.

Ky asistent virtual është quajtur VoiceKit ose të paktën si kjo quhet ueb në të cilën do të gjejmë të gjithë informacionin e pajisjes. Kjo pajisje me kureshtje mund të blihet përmes numrit të fundit të MagPi.

VoiceKit është asistenti i parë virtual falas që është krijuar në bashkëpunim midis Google dhe Raspberry Pi

Kjo revistë është krijuar nga Fondacioni Raspberry Pi dhe në numrin e fundit është bashkangjitur kompleti i ndërtimit për këtë asistent virtual, i cili përfshin përbërës të tillë si një bord Pi Zero W, altoparlantë, etj… do të jeni në gjendje të përdorni softuerin Google për të pasur një asistent funksional virtual dhe pa probleme.

Për momentin, përmes revistës është metoda e vetme për të marrë këtë pajisje ndihmëse virtuale. Por kjo është diçka që tashmë ka ndodhur me bordin Pi Zero dhe muaj më vonë kemi filluar ta gjejmë në dyqanet Hardware Libre. Nga ana tjetër Google e ka konfirmuar atë Ky komplet ndihmës virtual nuk do të jetë e vetmja gjë që unë hedh në bashkëpunim me Raspberry Pi. Interesi i tyre në bord është i mirëfilltë dhe ata do të vazhdojnë të fillojnë projekte zyrtare me softuerin Google dhe pajisjen Raspberry Pi.

E vërteta është se MagPi është e vështirë për të që të arrijë kioskat spanjolle por është gjithashtu e vërtetë që të kesh Hardware dhe Softuer të Lirë Këtë asistent virtual mund ta ndërtojmë vetë Pa ndonjë problem, po, duhet të jemi pak njeri duarartë sepse së pari duhet të ndërtojmë kompletin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Daniel bum dijo

  E njëjta gjë derisa të lëshojnë një android funksional për pirat e mjedrës.

 2.   Salvador dijo

  Unë rekomandoj që të bashkoheni me mjedrën me Lion 2. Kodifikon shumë më mirë dhe është një rezultat mbresëlënës në printimet 3D

Testi anglishtProvoni katalanishtkuiz spanjoll