Sirtari me vida magnetike: instrument i panjohur dhe praktik

vida për tabaka magnetike

Me siguri shumë nuk janë plotësisht në dijeni të këtij instrumenti, pasi është një panjohje e madhe për shumë njerëz. Sidoqoftë, mund t'ju ndihmojë shumë në punëtorinë tuaj nëse punoni me vida ose arra të vogla. Me këtë tabaka me vida magnetike ju kurrë nuk do t'i humbni ato, dhe atëherë nuk do të keni pse të pendoheni që mungon kur vendosni projektin tuaj.

Isshtë e zakonshme kur punoni me to copa metalike aq të vogla që ata të përfundojnë duke u humbur, por me këtë instrument që nuk do të ndodhë më, dhe tuajin fastonët, vida, etj, gjithmonë do t'i keni pranë ...

Çfarë është një tabaka me vida magnetike?

tabaka magnetike

një tabaka magnetike Për vida është një tabaka rrethore ose katrore, e cila zakonisht është bërë prej çeliku inox rezistent ndaj korrozionit. Falë magnetit që inkorporon në bazën e tij, do të mbajë të bashkuar të gjitha pjesët (arra, bulona,…) dhe veglat metalike në mënyrë që të jenë gjithmonë aty ku ju keni nevojë dhe asnjë të mos humbasë.

Përveç kësaj, ato zakonisht përfshijnë mbrojtjen e gome në bazën e saj, pikërisht aty ku magneti i përhershëm, kështu që nuk rrëshqet lehtë dhe mban pozicionin. Kështu që mund ta përdorni në të gjitha llojet e sipërfaqeve, nga një tavolinë shtëpiake, në një tavolinë pune, garazh, etj.

Si përdoret

Përdorimi i këtij lloji të mjeteve është shumë i thjeshtë. Mund të përdoret si për prodhuesit ashtu edhe për shumë aplikime të tjera industriale, duke përfshirë dyqanet e riparimit të pajisjeve kompjuterike ku përdoren shumë vida të vogla gjatë çmontimi dhe montimi të ekipit. Thjesht duhet ta vendosni tabaka në një sipërfaqe dhe të lini brenda të gjitha pjesët metalike që dëshironi të mos humbni.

Kështu që ju do t'i keni ato gjithmone ne sy, dhe ju do t'i parandaloni që të bien nga hapësira juaj e punës ose të humbasin. Diçka veçanërisht e rëndësishme kur bëhet fjalë për copa të vjetra ose unike që nuk prodhohen më ...

Ku të blini një tabaka me vida magnetike

tabaka magnetike

Nëse dëshironi të blini një tabaka magnetike e lirë, ju mund të hidhni një vështrim në këto rekomandime:


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.